Mustela Stelatopia Huile Lavante * 500 ML

Lekë 3,100.00
Title:  
Pastrues trupi në formë vaji, për lëkurën e thatë tek bebet.

500 ml

Mustela Stelatopia Huile Lavante pastron dhe rimbush butësisht lëkurën e fëmijëve dhe të porsalindurve duke qetësuar ndjesitë e acarimit dhe shtrëngimit. Lë një film mbrojtës afatgjatë në lëkurën e foshnjës.
Shkuma kremoze e vajit shpëlahet në një kohë të shkurtër dhe tretet lehtë në ujin e banjës, ku gjithashtu bëhet vaj banje: një produkt me qëllim të dyfishtë!

  • Përbërësi kryesor aktiv në gamën tonë Stelatopia është Vaji i Distiluar i Lulediellit. Ky përbërës është zgjedhur veçanërisht për lëkurën jashtëzakonisht të thatë sepse aktivizon procesin e rimbushjes së lëkurës dhe ka veti qetësuese të provuara prej kohësh.
  • Për të forcuar fuqinë e tij hidratuese, formula është kombinuar me Avokado Peresose®, Gjalp Shea dhe Glicerinë me origjinë natyrore.

  • Shtypni pompën e shishes vetëm 1 herë dhe hidheni sasinë e vajit në duart tuaja.
  • Aplikojeni vajin në lëkurën e fëmijës ose në banjën e ujit të përgatitur më parë.
  • Masazhojeni lëkurën e fëmijës butësisht.
  • Shpëlajeni me ujë të bollshëm. Më pas thani lëkurën e fëmijës, pa e fërkuar ashpër atë.

Shiko edhe