Natures Plus DHEA-25 * 60

Natures Plus DHEA-25 * 60

Lekë 3,750.00
Title:  
Suplement ushqimor, që trajton çrregullimet hormonale.

60 kapsula

Natures Plus DHEA-25 përbëhet nga 25 mg hormon Dihidroepiandrosteron. Ky hormon prodhohet nga gjendrat veshkore në trupin e njeriut. Pas moshës 30 vjeçare bie niveli i tij në organizëm.

Përdorimi i DHEA si suplement ushqimor ndihmon në rritjen e energjisë dhe forcim të sistemit imunitar. Gjithashtu ndihmon reduktimin e episodeve të ankthit dhe uljen e peshës te personat që vuajnë nga obeziteti.

Studimet kanë treguar, se përdorimi i tij ka edhe nje efekt anti-rrudhë. 

Bioperina është lënda aktive e ekstraktuar nga bima Piper Nigrum, e cila ka efekt antioksidant dhe antiinflamator. Ajo ndihmon në përthithjen më të mirë të suplementeve dhe stimulon metabolizmin.

-Suplementi përmban kapsula vegjetariane, pa gluten, pa laktozë.

Këshillohet përdorimi i 1 kapsule në ditë.


Shiko edhe