Nutriben Breakfast Wheat Flakes and Fruit 12 Months + * 750 G

Nutriben Breakfast Wheat Flakes and Fruit 12 Months + * 750 G

Lekë 1,150.00
Title:  
Drithëra me fruta, ideale për konsum në mëngjes për fëmijët, nga mosha 12 muajshe.

750 g

Nutriben Breakfast Wheat Flakes and Fruit 12 Months + siguron ushqimin dhe energjinë e nevojshme për mëngjes. 

Rekomandohet për fëmijët nga mosha 1 vjeçare. Ai përputhet me dietën mesdhetare me drithëra, qumësht dhe fruta.

Përmban:

  • 8 drithëra: Grurë, Elb, Misër, Oriz, Tërshërë, Thekër, Mel dhe Sorgum.  
  • I pasur me 12 Vitamina, Hekur dhe Kalçium.
  • Fruta si: Banane, Portokall, Mollë.

Procesi i prodhimit natyror: duke përdorur vetëm një trajtim termik që ruan shijen origjinale të drithërave.
Pa sheqer të shtuar, përmban vetëm sheqerna natyralë, siç rekomandohet nga ekspertët e të ushqyerit pediatrik.

Përmban më shumë vitamina dhe minerale dhe më pak yndyrë (në krahasim me mëngjeset konvencionale, të tilla si biskota, pasta, etj.).Dozimi:

  • Fëmijët nga 12 muajshe: 6 lugë drithëra të treten në 225 ml qumësht.

Shiko edhe