Pharmaceris T Anti-Acne Retinol 0.3 Night Cream*40 ML

Lekë 3,960.00
Title:  
Kremi ka një përqendrim të lartë prej 0.3% retinol të pastër që ofron një efekt të balancuar kundër rrudhave dhe kundër akneve.

40 ml

Kremi ka një përqendrim të lartë prej 0.3% retinol të pastër që ofron një efekt të balancuar kundër rrudhave dhe kundër akneve, duke rikthyer funksionimin normal të lëkurës gjatë ndryshimeve hormonale. 

  • Retinoli rikthen homeostazën, zvogëlon sekretimin e tepërt të sebumit, zhbllokon dhe zvogëlon poret.
  • Gjithashtu ka një efekt shumë të fortë kundër rrudhave, duke formuar fibrile ankorimi midis epidermës dhe dermës, duke zvogëluar thellësinë, numrin, vëllimin e rrudhave dhe vijave të holla.
  • Kur përdoret rregullisht, kremi ndihmon në zbutjen dhe përmirësimin e teksturës së lëkurës.
  • Për të siguruar rehati optimale të lëkurës, formula është e pasuruar me përbërës hidratues dhe ushqyes zbutës  (ekstrakt zambaku, gjalpë shea, dhe vaj pambuku) dhe 4% skualene biomimetike që forcojnë barrierën lipidike të epidermës.


Aplikoni çdo ditë gjatë natës në fytyrë, qafë dhe dekolte të pastër, duke shmangur kontaktin me sytë dhe gojën. Gjatë përdorimit, produkti mund të shkaktojë skuqje të përkohshme të lëkurës, e cila është një reagim normal. Gjatë ditës, aplikoni një mbrojtje ndaj diellit minimalisht me SPF 30.

Nuk duhet të përdoret nga gratë shtatzëna dhe pacientët që aktualisht marrin derivate të vitaminës A orale.


Shiko edhe