Pharmasept Baby Care Extra Sensitive Bath  * 250 ML

Pharmasept Baby Care Extra Sensitive Bath * 250 ML

Lekë 1,260.00
Title:  
Xhel pastrues për trupin dhe flokët e bebeve.

250 ml

Pharmasept Baby Care Extra Sensitive Bath është një xhel dushi jashtëzakonisht i butë për trupin dhe flokët për përdorim që nga dita e parë e jetës. 

Projektuar posaçërisht për lëkurën e ndjeshme të foshnjave me pastrues të butë që respektojnë barrierën hidrolipide të lëkurës së foshnjës.

I pasur me ekstrakte bimore, agjentë hidratues dhe vitamina.

  • Surfaktantët e butë pa sapun pastrojnë pa dëmtuar pengesën hidrolipide dhe irritojnë lëkurën e ndjeshme të foshnjës. 
  • Vitamina E në kombinim me Provitaminën B5 rrisin elasticitetin dhe e lënë lëkurën të butë.
  • Ekstraktet e Kalendulës dhe Kamomilit qetësojnë lëkurën, ndërsa Aloe Vera e përqëndruar, një burim i pasur vitaminash, mineralesh dhe elementësh gjurmë, në kombinim me Vizavolol, përmirësojnë efektin qetësues.

  • Hidhni një sasi të mjaftueshëm xheli në duart tuaja dhe formoni një shtresë shkume.
  • Masazhoni lehtësisht trupin dhe skalpin e fëmijës.
  • Shpëlani me ujë të bollshëm.
  • Thani lëkurën e fëmijës, sidomos në zonën e pelenës, qafës, sqetullave dhe kofshëve.

Shiko edhe