Pharmasept Tol Velvet Baby Soothing Cream * 150 ML

Pharmasept Tol Velvet Baby Soothing Cream * 150 ML

Lekë 1,400.00
Title:  
Krem zbutës për lëkurën e bebeve.

150 ml

Pharmasept Tol Velvet Baby Soothing Cream është një krem hidratues i butë me përbërje 100% natyrale, i bazuar në emulsifikues Lecithin natyral krejtësisht të pajtueshëm me lëkurën. 

I pasur me ekstrakte bimore, agjentë hidratues dhe vitamina, i jep lëkurës hidratimin e humbur, qetëson menjëherë irritimet dhe skuqjet dhe forcon lëkurën e ndjeshme të foshnjës.

  • Përbërja e tij unike me Provitaminë B5 dhe acide yndyrore Ω3-Ω6 krijon një shtresë mbrojtëse që redukton humbjen e lagështisë nga lëkura deri në 22%, duke parandaluar simptomat e dehidrimit dhe tharjes. 
  • Në të njëjtën kohë, Gjalpi nNatyral Shea ofron kujdes dhe hidratim shtesë të lëkurës.
  • Qumështi i Tërshërës, Vaji i Calendulës dhe Polisakaridi Natyral Beta - glukan ndihmojnë në rikthimin në gjendje normale të shpejtë të lëkurës së thatë ose të plasaritur dhe qetësojnë irritimet dhe skuqjet. 
  • Vitamina E rrit rinovimin, elasticitetin dhe butësinë e lëkurës.
  • Vizavolol natyral ofron një efekt të butë antiseptik, qetëson dhe mbron lëkurën e irrituar nga infeksionet e mundshme.

Aplikojeni kremin në lëkurë të thatë dhe lëreni të absorbohet. 

I përshtatshëm për fytyrën dhe trupin e fëmijës por edhe për përsonat me lëkurë të mbindjeshme.

Shiko edhe