Purasana Premium Matcha Raw Powder *75 GR

Purasana Premium Matcha Raw Powder *75 GR

Lekë 3,800.00
Title:  
Matcha është një çaj jeshil, i cili e ka origjinën nga Japonia dhe ka një shije të ëmbël, të këndshme. 

75 gr

Matcha është një çaj jeshil, i cili e ka origjinën nga Japonia dhe ka një shije të ëmbël, të këndshme.

Ky pluhur nga Japonia është 100 herë më i pasur me antioksidantë sesa çaji jeshil i zakonshëm. 1 filxhan matcha = 10 filxhan çaj jeshil. 

Përveç antioksidantëve, Matcha është gjithashtu e pasur me vitamina (A, B, C, D), fibra, klorofil dhe minerale, të tilla si magnez, krom, kalcium dhe zink. 

Detoksifikon natyrshëm dhe në mënyrë efektive duke stimuluar metabolizmin.

 Matcha është produkti i duhur për të stimuluar ndjenjën e energjisë dhe vigjilencës.

  • Pa laktozë
  • 100% me bazë bimore
  • Pa sojë
  • Pa gluten

Përdorni 5gr pluhur në çaj, smoothie dhe lëngje. Mund të përdoret gjithashtu në biskota, petulla ose tortë. Mos e pini gjatë shtatzënisë.

Shiko edhe