Uriage Bebe 1st drying Repairing Spray * 100 ML

Uriage Bebe 1st drying Repairing Spray * 100 ML

Lekë 1,500.00
Title:  
Spray balancues i mikrobiomës së lëkurës së bebeve.

100 ml

Uriage Bebe 1st drying Repairing Spray, formula e tij, duke përfshirë kompleksin natyror [Ujin Termal Uriage + Edelweiss Organik] i kombinuar me TLR2-Regul të patentuar, qetëson irritimet. 

I pasur me Smektite, me veti të forta përthithëse dhe veprimet antibakteriale dhe pastruese të Bakrit dhe Zinkut, përbën Sprayn e parë, që ndihmon në rikthimin e shpejtë të integritetit dhe rehatisë së lëkurës.
NE DUAM: formulën e tij pa aromë, tolerancën e lartë dhe teksturën e tij ultra absorbuese, të padukshme!

Ka 3 efekte kryesore:

  • Pastron- Glukonati i Bakrit dhe Zinkut rregullon florën bakteriale.
  • Përthith- Smektitet thithin lagështinë e tepërt.
  • Zbut dhe riparon- Teknologjia e patentuar TLR2-Regul e kombinuar me kompleksin e ri [Uri Termal Uriage + Edelweiss Organik] qetëson irritimet e shkaktuara nga mikroorganizmat.

  • Spërkateni në zonat e acaruara dhe prisni derisa të përthithet plotësisht pa e fshirë. 
  • Tundeni mirë para përdorimit. 
  • Shmangni kontaktin me sytë.

Shiko edhe