Uriage Bebe 1st Moisturizing Milk * 500 ML

Uriage Bebe 1st Moisturizing Milk * 500 ML

Lekë 2,500.00
Title:  
Qumësht hidratues për lëkurën e bebeve.

500 ml

Uriage Bebe 1st Moisturizing Milk është thelbësor për rikthimin e rehatisë së lëkurës, që shfaq shenja thatësie për shkak të fërkimit të rrobave me lëkurën dhe mjedisit të jashtëm. 

Tekstura, me aromë delikate dhe e lehtë, e lë lëkurën e foshnjës të butë, të zhdërvjellët dhe të hidratuar.

Ky qumësht siguron disa efekte:

  • Hidraton- Falë Ujit Termal Uriage dhe Glicerinës me veti hidratuese, rehatia i rikthehet plotësisht lëkurës.
  • Mbron- Gjalpi Shea dhe Gjalpi Illipe janë përbërës aktivë ushqyes, që nxisin veprimin mbrojtës kundër tharjes së lëkurës.
  • Qetëson- Kombinimi i Aloe Verës dhe Ujit Termal Uriage qetëson lëkurën e ndjeshme të foshnjës.

Masazhojeni lehtë mbi lëkurë të pastër dhe të thatë.

Shiko edhe