Vitabiotics Wellkid Immune Chewable * 30

Vitabiotics Wellkid Immune Chewable * 30

Lekë 1,500.00
Title:  
Suplement ushqimor që plotëson nevojat specifike të fëmijëve për ti dhëne një gamë gjithëpërfshirëse prej 24 lënde ushqyese. 

30 tableta xhelatinoze

Rrit imunitetin

  • Wellkid Immune chewable përmban vitaminë D, që kontribuon ne mirëfunksionimin e sistemit imunitar tek fëmijet. Gjithashtu përmban bioflavonoide të qitros, karotenoide natyrale dhe vaj lini.

Zhvillim i shpejte

  • Wellkid Immune chewable është formuluar me Jod që ndihmon në rritjen normal të fëmijëve, plus vitaminë D. Vitamina D është e nevojshme për rritjen normale zhvillimin e kockave tek fëmijet.

Studimet kanë treguar se dietat e fëmijeve mund të jenë në doza të ulura të nutrienteve si hekuri, që ndihmon në zhvillimin normal konjitiv. Kjo është vecanërisht e vërtëtë për vegjetarianët, pasi hekuri nga burime që nuk janë nga mishi mund të mos perthithen nga trupi.

 Tabletat wellkid Immune chewable janë formuluar me doza të moderuara hekuri dhe janë të përshtatshme për vegjetariane.

Pse femija juaj duhet të marrë wellkid Immune chewable:

  • Formulë e bazuar në kërkimet më të fundit shkencore. Me nivele të nutrientëve të kontrolluar me kujdes sipas nevojave të fëmijeve në rritje.
  • E prodhuar sipas standarteve më të larta.
  • Shije natyrale portokall & limon shumë e pëlqyeshme nga fëmijet.
  • Ka pak sheqer dhe përmban burime natyrale sukralose dhe xylitol.
  • Sukralose është ëmbelsues që shijon si sheqer edhe është i bërë nga sheqeri, por pa kalori. Xylitol është ëmbëlsues natyral.  • Përtypni një tabletë në ditë me vaktin tuaj kryesor. 
  • Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. 
  • Mos ja jepni fëmijeve poshtë 4 vjec.Shiko edhe