Vitabiotics Wellman 70+ * 30

Vitabiotics Wellman 70+ * 30

Lekë 1,500.00
Title:  
Suplement ushqimor që ndikon në shëndetin e mirë tek meshkujt mbi 70 vjeç.

30 tableta

Vitabiotics Wellman 70+ është një suplement ushqimor me një spektër të gjerë vitaminash dhe mineralesh, që kontribuojnë në shendetin e mirë tek meshkujt mbi 70 vjeç.

  • Vitaminat A, C, D, B6 dhe B12, Acid folik dhe Bakri kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.
  • Acidi Pantotenik dhe Magnezi kontribuojnë në zvogëlimin e lodhjes dhe rritjen e energjisë.
  • Zinku kontribuon në ekuilibrimin e niveleve të testosteronit në gjak.
  • Vitamina B6 dhe B12 dhe Hekuri ndihmojnë në formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës, e cila merr pjesë në transportimin e oksigjenit në trup.
  • Folati, Hekuri, Magnezi dhe Vitamina B12 kanë një rol në ndarjen qelizore.
  • Vitamina A ka një rol në proçesin e specializimit të qelizave.
  • Ekstrakte të bimës Ginseng dhe koenzima Q-10 ndihmojnë në mirëfunksionimin e sistemit nervor dhe forcimin e kujtesës.
  • Vitamina C ndihmon në përthithjen më të madhe të hekurit nga ushqimet, sidomos për vegjetarianët.
  • Vitamina C dhe E mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ dhe së bashku me Zinkun kontribuojnë në përmirësimin e shikueshmërisë.


Këshillohet përdorimi i 1 tablete në ditë.

Shiko edhe