Ada Herbs Hair Oil Mask * 240 ML

Ada Herbs Hair Oil Mask * 240 ML

Lekë 5,600.00
Title:  

Maskë për flokët.

240 ml

Maskë vaji për flokë para dushit/gjatë natës me 100% përbërës natyralë, vajra me presion të ftohtë, Squalane (që rrjedh nga ulliri), Vitaminë E dhe Vaj Esencial Rozmarine. 

Kjo maskë është plot me vitamina, proteina, antioksidantë, Acide yndyrore Omega-3 dhe 6 për të stimuluar rritjen e flokëve të fortë dhe të trashë; rrit volumin; i jep flokut shkëlqim dhe butësi.

Përbërësit:

  • Vaji organik i Kastorit- I mbushur me veti natyrale antibakteriale dhe anti-mykotike, vaji i kastorit është i pasur me vitaminë E, minerale, proteina dhe acide yndyrore të dobishme omega-6 dhe -9. Përmirëson qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës, gjë që promovon flokë më të shëndetshëm.
  • Vaji organik i Jojobës- Vaji organik jojoba , me presion të ftohtë, ka nivelin më të lartë të antioksidantëve dhe lëndëve ushqyese, i pasur me shumë vitamina dhe minerale që ushqejnë në mënyrë specifike flokët, duke përfshirë vitaminat C, vitaminat B, vitaminën E, bakër dhe zink. Jojoba stimulon qarkullimin në lëkurën e kokës, duke ushqyer dhe forcuar folikulat e flokëve që të rriten – dhe kjo nxit rritjen dhe trashësinë e flokëve.
  • Vaji organik i Bajames- I pasur me vitaminë E, magnez dhe antioksidantë, ky vaj ka acidet yndyrore esenciale që mund të ndihmojnë në hidratimin e skalpit dhe fijeve të kokës, duke çuar në flokë të shëndetshëm të lëmuar që kanë një strukturë të butë. Vaji i bajames, kur përdoret rregullisht, depërton në një nivel qelizor për të ndihmuar në zbutjen e flokëve në rrënjë dhe qetësimin e strukturës së dredhur.
  • Squalane 100% me prejardhje bimore- Është një derivat i squalene, një lipid natyral në lëkurë që gjendet në sebum. Struktura e ngjashme me sebumin e kokës e bën Squalene lehtësimin e përsosur për një skalp të thatë dhe qetëson mbiprodhimin e vajit në një skalp të yndyrshëm. Parandalon humbjen e lagështisë dhe mbrojtjen nga nxehtësia, forcon flokët, përmirëson shkëlqimin dhe rrit elasticitetin për të parandaluar thyerjen.
  • Vaji organik i Embrionit të Grurit- Mikrobet e grurit janë pjesa më e vlefshme e grurit. Mikrobet e grurit Viogerm® janë mikrobe gruri të cilësisë premium, të stabilizuara nëpërmjet një procesi të butë duke ruajtur pasurinë e proteinave, fibrave dietike, mineraleve dhe vitaminave. Embrionet e grurit janë të dobishme për lëkurën e kokës dhe inkurajojnë forcën dhe elasticitetin e secilës fillesë. Në të njëjtën kohë, vitamina E ushqyese dhe lecitina veprojnë si blloqe ndërtuese për t'i bërë flokët tuaj të jenë të fortë dhe të shëndetshëm. Thuhet se acidet yndyrore esenciale të vajit të embrionit të grurit ndihmojnë në forcimin e rrënjëve dhe folikulave të flokëve.
  • Vaj Rozmarine (Rosmarinus Officinalis Leaf)- I pasur me vitaminë A dhe C së bashku me riboflavin, tiamin, vitaminë B6, folate dhe niacinë. Ka veti të shkëlqyera antiseptike në lëkurën e kokës, që do të thotë se është i shkëlqyeshëm për eliminimin e zbokthit, si dhe për ruajtjen e elasticitetit të lëkurës së kokës.


Përdorimi:

  • 2 herë në javë.
  • Masazhoni vajin duke filluar nga rrënjët duke përdorur majat e gishtave dhe më pas shpërndajeni për së gjati përgjatë gjithë flokëve.
  • Mbajeni atë për disa orë ose gjatë natës.
  • Më pas, lani flokët si zakonisht. Për rezultate optimale përdorni shampo pa silikon.

Shiko edhe