M.A.D Hypersheer SPF 50 Matte Finish Daily Moisturizer 50 GR

M.A.D Hypersheer SPF 50 Matte Finish Daily Moisturizer 50 GR

Lekë 5,500.00
Title:  

Hyper Sheer SPF 50 Matte Finish hidraton në thellësi. Ka teksturë të hollë, të lehtë, si dhe redukton efektet e shkaktuara nga stresi mjedisor në qelizat e lëkurës duke e bërë lëkurën tuaj të duket e re dhe të qëndrojë e tillë. Ideal për ata që preferojnë një krem mat, pa shkëlqim.

50 Gram

Produktet kundër diellit nga M.A.D Skincare ofrojnë mbrojtje UVA/UVB të gjeneratës së fundit, por jo vetëm. Faktorët e jashtëm, mjedisi që na rrethon, janë më të dëmshëm për lëkurën tonë se kurrë më parë. Ndotja, stresi, dieta e varfër dhe ekspozimi në diell, kontribuojnë në plakjen dhe shëndetin e lëkurës. Lëkura ka tashmë nevojë për më shumë mbrojtje për të ulur stresin që i shkaktohet nga agresorët e jashtëm, si dhe për ta riparuar dhe mbrojtur atë. 

Përbërësit Aktivë:

Oksid Zinku 9%
Octylmethoxycinnamate 7.5%

  • Oxynex K I pasur me acid askorbik (Vitaminë C), askorbilpalmitat dhe tokoferol. Ofron mbrojtje maksimale antioksiduese, kundër dëmtimit nga radikalet e lira dhe lufton shenjat e dukshme të plakjes. I rikthen shkëlqimin natyral, sidomos lëkurave në dukje të lodhura dhe pa jetë. Ndihmon në detoksifikimin e lëkurës dhe pastrimin e saj nga papastërtitë.
  • Ekstrakt i frutave të pasionit Një ekstrakt natyral, i cili ndihmon me riparimin e lëkurës. I pasur me vitaminë A, C, si dhe Karoten, të cilat ndihmojnë në mbrojtjen kundër dëmtimit oksidativ dhe radikaleve të lira. Ndihmon në riparimin e lëkurës dhe riparimin e dëmeve të shkaktuara në lëkurë si pasojë e stresit mjedisor. Mund të qetësojë lëkurat e skuqura dhe të inflamuara. Parandalon shenjat e plakjes së parakohshme.
  • Ekstrakti Watercress Për shkak të aftësisë së tij natyrale për të luftuar bakteret, Watercress shërben si një mbrojtës i fuqishëm kundër ndotësve të jashtëm. Është i pasur me acid Pantotenik si dhe vitaminë A, C dhe E. Ul inflamacionin në lëkurë dhe ndihmon lëkurat e irrituara. Është gjithashtu i pasur me vitaminë K, e cila ruan shëndetin e indit lidhor dhe funksionin qelizor.
  • BVOSC Kjo formë e fuqishme e vitaminës C ofron mbrojtje të shkëlqyer antioksiduese. Lufton radikalet e lira dhe riparon lëkurat e dëmtuara. Gjithashtu ndihmon në mbrojtjen e lëkurës kundër oksidimit të lipideve të shkaktuara nga rrezet UVA.

 Nuk përmban parabenë apo ngjyrues kimikë.


  • Pastroni fytyrën me pastruesin e duhur, e më pas thajeni.
  • Aplikoni kremin në fytyrë dhe qafë, duke shmangur kontaktin me sytë. 

Ofron mbrojtje të lartë kundër rrezeve të dëmshme të diellit, si dhe parandalon dëmtimet nga dielli.


Shiko edhe