M.A.D Photo Guard SPF 50 Self Adjusting Foundation Serum 30 GR

Lekë 5,500.00
Nuanca:  

Një fondatintë hidratuese, jo e yndyrshme, me SPF 50. Në momentin që vendoset në lëkurë ka ngjyrë të bardhë por ndërsa e përhapni, përshtatet menjëherë me tonin e lëkurës suaj.

30 Gram

Produktet kundër diellit nga M.A.D Skincare ofrojnë mbrojtje UVA/UVB të gjeneratës së fundit, por jo vetëm. Një fondatintë hidratuese, jo e yndyrshme, me SPF 50. Në momentin që vendoset në lëkurë ka ngjyrë të bardhë por ndërsa e përhapni, përshtatet menjëherë me tonin e lëkurës suaj. E disponueshme në 2 nuanca. Ngjyra “Neutral” është ideale për tonalitetet e hapura të lëkurave deri në ato më neutrale. Njgjyra “Medium” është ideale për tonalitetet e lëkurës ngjyrë bezhë në të nxirë. Mund të përdoret çdo ditë. E lë lëkurën të hidratuar dhe me dritë. Formulë pa aromë, e lehtë, e cila përthithet shpejt pa tharje. E përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurave.

Përbërësit Aktivë:

  Oktyl Metoksicinamat 7,5%
  Oksid Zinku 5%
  Dioksid Titani 5%

  • Oksidi i zinkut është një mbrojtës ndaj diellit mineral, jo kimik, i cili ofron mbrojtje natyrale kundër rrezeve UVA/UVB. Mbron lëkurën nga foto-plakja. Nuk është irritues. Është hipoallergjik dhe ofron mbrojtje me spektër të gjerë.
  • Dioksidi i Titaniumit është një oksid natyral, i cili gjendet në shumicën e kremrave me mbrojtje fizikë kundër diellit për shkak të indeksit të lartë të thyerjes, aftësive të tij të forta për thithjen e dritës UV dhe rezistencës ndaj zbardhjes nën dritën ultravjollcë. Ky avantazh rrit stabilitetin dhe aftësinë e tij për të mbrojtur lëkurën nga rrezet ultravjollcë (UV). Grimcat e dioksidit të titanit, përdoren kryesisht në kremrat e diellit, sepse ato shpërndajnë dritën më pak se pigmentet e dioksidit të titaniumit, ndërkohë që sigurojnë mbrojtje ndaj rrezeve ultraviolet. Kremrat mbrojtës të krijuar për foshnjat ose njerëzit me lëkurë të ndjeshme shpesh bazohen në dioksid titani, pasi ky bllokues mineral UV besohet se shkakton më pak acarim të lëkurës sesa kimikatet e tjera që thithin UV-në.
  • Color Revealing Pigments. Teknologjia Color Reveal enkapsulon dhe vesh ngjyrat me okside hekuri dhe dioksid titan. Ato shfaqen kur aplikohen në lëkurë në mënyrë që ngjyra të përputhet me pigmentet me ngjyrës suaj të lëkurës.

  Nuk përmban parabene.

  Aplikoni një sasi të konsiderueshme në fytyrë të pastër dhe të thatë, derisa të përhapet në mënyrë të barabartë.


  Shiko edhe