Esi Rigenforte Integratore Capelli * 30

Esi Rigenforte Integratore Capelli * 30

Lekë 1,150.00
Title:  
Suplement ushqimor për trajtimin e rrënies së flokëve.

30 kapsula

Suplement ushqimor me Biotinax (formulë e patentuar, e përbërë nga Biotina, Metionina dhe Cisteina), vitamina dhe minerale.
  • Biotina dhe Seleniumi ndihmojnë në mirëmbajtjen e flokëve të shëndetshëm.
  • Zinku ushqen flokët dhe thonjtë.
  • Bakri favorizon pigmentimin e flokëve.
  • Vitamina E kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.
Zgjidhja ideale për flokët e dëmtuar dhe pa jetë.

-Kapsulat përmbajnë 4 mikrotableta, me teknologji të patentuar nga Esi, shpërbërja e të cilave bëhet e diferencuar dhe e ngadaltë, për t’i garantuar organizmit marrjen e plotë të ushqyesve në mënyrë graduale.
-Kapsulat janë të përbera nga fibra vegjetale me prejardhje nga fermentet e Tepës.
-Ky produkt është natural, pa ngjyrues artificialë dhe lehtësisht i tretshëm nga trakti gastro-intestinal.
-Është i përshtatshëm për veganët dhe vegjetarianët.
Doza e rekomanduar është 1 kapsulë në ditë, shoqëruar me shumë ujë.
Mbajeni larg fëmijëve nën 3 vjeç.

Shiko edhe