M.A.D Mandelic Refinig Cleanser * 200 ML

M.A.D Mandelic Refinig Cleanser * 200 ML

Lekë 3,800.00
Title:  
Duke përdorur një koktej me acide alfa-hidroksi, të butë, por shumë efektiv e bëjnë këtë një pastrues themelor për kujdesin ndaj lëkurës.

200 ml

M.A.D Mandelic Refinig Cleanser, duke përdorur një koktej me acide alfa-hidroksi, i butë por shumë efektiv e bëjnë këtë një pastrues themelor për kujdesin ndaj lëkurës. Duke trajtuar zbehjen e lëkurës, zvogëlimin e pamjes së poreve dhe pastron thellë pa tharje, ky pastrues hidraton, rafinon dhe tonifikon lëkurën. Një pastrues ideal për të gjithë.
Përbërësit aktivë:

  • Acidi Mandelik, një acid alfa-hidroksi (AHA) që rrjedh nga bajamet e hidhura, por më i butë por shumë efektiv. Përshpejton qarkullimin e qelizave dhe ndihmon në largimin e lëkurës së vdekur që mund të çojë në çehre të shurdhër dhe rrudha të holla. Ka treguar se redukton melazmën deri në 50%, duke rezultuar në një tonalitet më homogjen të lëkurës. Vetitë antibakteriale ndihmojnë në trajtimin e akneve, rregullojnë prodhimin e sebumit dhe zvogëlojnë shfaqjen e shpërthimit. Madje është treguar se Acidi Mandelik përfiton nga aknet cistike.
  • Acidi laktik ushqen dhe hidraton lëkurën ndërsa pastron. Një acid alfa-hidroksi, eksfolon dhe stimulon rigjenerimin e qelizave. Gjithashtu ndihmon në zbërthimin e papastërtive dhe sebumit. E shkëlqyeshme në trajtimin e hiperpigmentimit, njollave të moshës dhe shkaqeve të tjera të një pamje të shurdhër dhe johomogjene.
  • Acidet tartarike dhe malike janë acide të lehta alfa-hidroksi që ndihmojnë në eksfolimin e butë, duke hequr grumbullimin e qelizave të vdekura të lëkurës dhe poret e bllokuara. Detoksifikuesit efektivë përmirësojnë strukturën e lëkurës dhe stimulojnë metabolizmin e lëkurës duke promovuar shërimin dhe anti-plakjen. Hidraton lëkurën për një ton lëkure më të ndritshme dhe më të lëmuar.

  • Aplikoni një sasi të vogël dhe përzieni me ujë të vakët, masazhojeni butësisht në fytyrë me lëvizje rrethore derisa të krijohet shkumë. Shpëlajeni me ujë të vakët. 
  • Pasoni rutinën me Everyday Renewing Toner për të përgatitur lëkurën tuaj për rezultatet më të mira të mundshme.
  • Aplikoni një serum ose krem kundër diellit nëse dëshironi. 
  • Shmangni kontaktin me sytë.

Shiko edhe