Mister Baby Face Cream * 50 ML

Mister Baby Face Cream * 50 ML

Lekë 790.00
Title:  
Krem hidratant për fytyrën e fëmijëve, që nga lindja.

50 ml

Mister Baby Face Cream është i pasur me Vaj Qershie dhe Gjalp Kakao, përbërës aktivë natyralë shumë zbutës që ndihmojnë dhe forcojnë barrierën mbrojtëse, duke ndihmuar në parandalimin dhe zbutjen e acarimit dhe skuqjes. 

Ai përmban përbërësin inovator aktiv NMF7, një kompleks elementësh natyrorë, disa të pranishëm në lëkurën e foshnjës, i cili ruan dhe rikthen hidratimin dhe shëndetin natyral të lëkurës, duke rikthyer si pjesët hidrofile ashtu edhe lipofile të filmit hidrolipid në lëkurën e foshnjës.

  • Mos e aplikoni në plagë të hapur.
  • Në rast reaksioni alergjik konsultohuni me mjekun.
  • Mbajeni larg fëmijëve.

Aplikojeni kremin në fytyrën e fëmijës, duke e masazhuar butësisht, në mëngjes dhe darkë.

Shiko edhe