Vitabiotics Jointace Collagen * 30

Vitabiotics Jointace Collagen * 30

Lekë 2,500.00
Title:  
Suplement ushqimor për mirëmbajtjene shëndetit të kockave dhe kartilagove.

30 tableta

Vitabiotics Jointace Collagen është një suplement ushqimor, i cili ndihmon në mirëqënien e kockave dhe kartilagove, sidomos tek personat fizikisht aktivë.

Ai përmban:

  • Vitaminë C, e cila kontribuon në formimin normal të Kolagjenit, tepër i rëndësishëm për mirëqënien kockore dhe të kartilagove.
  • Glukozaminë, ndihmon në rritjen e kockave të shëndetshme. Ka një ndikim shumë të madh tek personat, që kanë rrezik të preken nga osteoporoza.
  • Kondroitinë, përdoret kundër osteoartritit.
  • Vitaminë D, është e nevojshme për forcimin e kockave dhe muskujve.
  • Bakër, ndihmon në parandalimin e osteoartritit dhe mirëfunksionimin e kyçeve.
  • Ekstraktet e Xhinxherit forcojnë formimin dhe parandalojnë reduktimin e densitetit kockor.


Këshillohet përdorimi i 2 tabletave në ditë, gjatë vaktit kryesor duke i shoqëruar me shumë ujë.

  • Tabletat nuk përtypen.
  • Nuk duhet tejkaluar doza ditore e rekomanduar.


Shiko edhe