Vitabiotics Jointace Sport * 30

Vitabiotics Jointace Sport * 30

Lekë 2,500.00
Title:  
Suplement ushqimor për mirëmbajtjen e kockave dhe kartilagove, sidomos tek sportistët.

30 tableta

Vitabiotics Jointace Sport është një suplement ushqimor unik për mirëmbajtjen e kockave dhe kartilagove, tek personat aktiv. 

Përmban:

  • Ekstrakt Bromelain, nga ananasi, me veti antiinflamatore dhe analgjezike (përbën një alternativë trajtimi për osteroartritin).
  • Acidi Hialuronik luan një rol të rëndësishëm në formimin e kartilagove, që mbështesin dhe sigurojnë fleksibilitet për kockat.
  • Glukozamina ndihmon në rritjen e kockave të shëndetshme. Ka një ndikim shumë të madh te personat, që kanë rrezik të preken nga osteoporoza.
  • Kondroitina përdoret kundër osteoartritit.
  • Vitamina D është e nevojshme për forcimin e kockave dhe muskujve.
  • Bakri ndihmon në parandalimin e osteoartritit dhe mirëfunksionimin e kyçeve.
  • Ekstraktet e Xhinxherit forcojnë formimin dhe parandalojnë reduktimin e densitetit kockor.

Këshillohet përdorimi i 2 tabletave në ditë, gjatë vaktit kryesor duke i shoqëruar me shumë ujë.

  • Tabletat nuk përtypen.
  • Nuk duhet tejkaluar doza ditore e rekomanduar.


Shiko edhe