Advancis Flexijoints Ultra * 60

Advancis Flexijoints Ultra * 60

Lekë 3,700.00
Title:  
Suplement ushqimor, i cili ndikon në mirëqënien e sistemit muskulo-skeletik.

30 tableta + 30 kapsula

Advancis Flexijoints Ultraështë një suplement ushqimor në tableta dhe kapsula. 

Tabletat kanë një përbërës të ri, Kolagjenin Tipi II në një kompleks më shpejt të abrobueshëm me Glukozaminë dhe Kondroitinë, Metilsulfonilmetan (MSM) dhe Acidin Hialuronik, substanca që janë fiziologjike të pranishme në trupin e njeriut dhe promovojnë ekuilibrin e kërcit. Ai gjithashtu përmban Silikon dhe Kuercetinë. Kapsulat përmbajnë Acide Yndyrore Omega-3.

 • Kolagjeni Tipi II- Parandalon dhe lehtëson dëmtimin e kyçeve, zvogëlon procesin inflamator dhe lehtëson dhimbjen dhe ënjtjen. Prandaj, ofron më shumë rehati dhe një lëvizshmëri, fleksibilitet dhe cilësi më të mirë të jetës.
 • Glukozamina dhe Kondroitina- Me një strukturë fiziko-kimike të përmirësuar për një tretshmëri më të mirë në lëngjet organike, mundëson një përthithje më të shpejtë dhe për rrjedhojë veprim më të shpejtë në promovimin e mirëqenies osteoartikulare.
 • Acidet Yndyrore Omega-3- Omega-3 janë të lidhura me qetësimin e dhimbjeve dhe veprimin anti-inflamator, me një përdorim të mirëvendosur në lehtësimin e dhimbjeve në sëmundjet e kockave.
Indikacionet:
 • Osteoartriti (lodhja mekanike e kyçit) me ose pa dhimbje.
 • Dhimbje të lehta kyçesh.
 • Parandalimi në grupet e rrezikut:
 • Histori familjare të osteoartritit;
 • Obeziteti;
 • Sportdashës me mikrotrauma të përsëritura;
 • Praktika e sporteve të ngadalësimit (kërcim).

Doza ditore e rekomanduar:

 • 1 tabletë dhe 1 kapsulë në ditë, mundësisht në mëngjes pas ushqimit.
 • Nuk duhet të merret me stomak bosh.

Shiko edhe