Swedish Collagen Repair * 500 ML

Swedish Collagen Repair * 500 ML

Lekë 4,000.00
Title:  
Suplement ushqimor me bazë Kolagjen.

500 ml

Kolagjeni është një nga blloqet kryesore të ndërtimit të kockave, muskujve, tendinave dhe ligamenteve. Ai minimizon linjat e imëta dhe rrudhat, zvogëlon dëmtimet nga dielli, përmirëson elasticitetin e lëkurës, korrigjon shtretërit e thonjve të dobët ose të dëmtuar, trash flokët e imët dhe ngadalëson humbjen e flokëve.

 • VITAMINA B5 - ka aftësi të gjera natyrore për të hidratuar, qetësuar, shëruar dhe rigjeneruar lëkurën
 • VITAMINA B6 – ndihmon në zvogëlimin e çekuilibrit hormonal, i cili mund të çojë në shpërthime aknesh.
 • VITAMINA B7 – BIOTIN – luan një rol të rëndësishëm në shëndetin e flokëve, lëkurës dhe thonjve tuaj
 • VITAMINA B12 – e bën lëkurën më rrezatuese
 • VITAMINA C është një antioksidant i jashtëzakonshëm, një lëndë ushqyese anti-inflamatore e njohur për përmirësimin e ngjyrës dhe strukturës së lëkurës, hidratimin e lëkurës dhe zvogëlimin e shenjave të plakjes.
 • VITAMINA D3 – luan një rol integral në mbrojtjen dhe rinovimin e lëkurës
 • SELENIUM – ndihmon në mbrojtjen e lëkurës tuaj nga rrezet UV – anti-inflamatore
 • ACIDI HIALURONIK - është i njohur për përfitimet e tij për lëkurën, veçanërisht për zbutjen e lëkurës së thatë. Redukton shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave. Përshpejton shërimin e plagëve
 • MSM – ndihmon në reduktimin e inflamacionit që dëmton qelizat e lëkurës
 • SILICA - nxit prodhimin e kolagjenit - përshpejton shërimin e plagëve, indeve të mbresë dhe djegieve
 • ZINK - ka veti anti-inflamatore. Kjo mund të ndihmojë në lehtësimin e një pjese të skuqjes dhe acarimit të lidhur me aknet e moderuara deri në të rënda. Madje mund të ndihmojë në zvogëlimin e shfaqjes së shenjave të akneve

Doza Ditore - 1 x 25 ml në ditë 10,000 mg kolagjen detar të tipit 1 dhe 3 për porcion.

Shiko edhe