Avene After Sun Repair Creamy Gel * 200 ML

Lekë 2,500.00
Title:  
Krem hidratues dhe qetësues për lëkurën e dëmtuar nga dielli.

200 ml

Avène After-Sun Repair Creamy Gel hidraton dhe qetëson lëkurën e dëmtuar nga dielli. Efektet e saj hidratuese dhe qetësuese ndihmojnë në riparimin e barrierës mbrojtëse të lëkurës. Vitamina E, një antioksidant i fuqishëm, mbron qelizat e lëkurës nga radikalet e lira të shkaktuara nga ekspozimi i zgjatur në diell. Tekstura e lehtë siguron një ndjesi të menjëhershme freskie dhe komforti.

Avène After-Sun Repair Gel Creamy Gel ndihmon në ruajtjen e ngjyrës dhe mund të përdoret si në trup ashtu edhe në fytyrë.

Karakteristikat:

  • Tekstura: e lehtë dhe fluide
  • Problematikat e lëkurës: lëkurë e dëmtuar nga dielli
  • Koha e aplikimit: pas ekspozimit në diell
  • Mosha: 3+
  • Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurave, përfshirë ato të ndjeshme
  • Indikacionet kryesore: hidraton dhe qetëson lëkurën e dëmtuar nga dielli
  • Formuluar pa: paraben, aromë.

Përbërësit Kryesorë:

  • Vitamina E, riparon dhe mbron qelizat e lëkurës nga radikalet e lira.
  • Vaji i Farave Së Shafranit, me përmbajtjen e tij të lartë të acidit linoleik, ndihmon në riparimin e qelizave të dëmtuara të lëkurës.

Aplikojeni kremin në fytyrë dhe trup pas ekspozimit në diell.

Nuk përmban faktorë mbrojtës UVA/UVB.

Shiko edhe