Neostrata Retinol Repair Complex Cream * 30 ML

Lekë 9,800.00
Title:  

Krem nate anti-rrudhë, voluminizues dhe reduktues i hiperpigmentimeve.

30 ML

Neostrata Potent Retinol Complex, ky serum i fuqishëm i natës me Retinol minimizon potencialin për acarim (që normalisht shoqërohet me Retinol) me Centella Asiatica ushqyese dhe hidraton me Acid Hialuronik. Rezultati është një lëkurë më e lëmuar dhe më e njëtrajtshme.

Ky serum inovativ është projektuar për të minimizuar dukshëm njollat dhe rrudhat e moshës me një formulim të fuqishëm prej 0.3% Retinol të pastër, 4% Niacinamide dhe 2% NeoGlucosamine, ndërkohë që rrit ushqimin dhe hidratimin me Centella Asiatica dhe Acid Hyaluronik.

·       0,3% Retinol i pastër: Një formë e vitaminës A, në antioksidant i fuqishëm. Është një nga përbërësit e domosdoshëm të dermatologëve për aknet, rrudhat, dëmtimet nga dielli, poret e zgjeruara dhe më shumë. Si një eksfoliues kryesor, Retinoli rrit qarkullimin e gjakut, kështu që lëkura vazhdimisht largon qelizat e vdekura, duke zbuluar lëkurë të shëndetshme dhe më rrezatuese. Retinoli synon gjithashtu kolagjenin, duke reduktuar shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave të thella.

·       4% Niacinamide: Redukton shfaqjen e njollave të moshës.

·       2% NeoGlucosamine: Njihet për tonifikimin e lëkurës. Eksfolon butësisht për të zbutur pamjen e linjave të holla dhe rrudhave dhe për të përmirësuar pamjen e lëkurës së plakur.

·       Centella Asiatica (Tigrasi): Antioksidanti botanik qetëson dhe balancon lëkurën reaktive të dehidratuar, ndërsa mbron nga agresorët mjedisorë të tharjes.

·       Acidi Hialuronik: Vepron si një humektant i fuqishëm, që siguron hidratim të plotë.

I përshtatshëm për llojet e lëkurës së thatë, normale dhe të yndyrshme. Ky produkt është ideal për ata që duan përfitimet e fuqishme kundër plakjes së Retinolit duke minimizuar potencialin për acarim që lidhet me formulat tradicionale të Retinolit.

Pa aroma. Testuar dermatologjikisht, Nuk shkakton alergji. Testuar në të gjitha tonet e lëkurës.  • Nëse jeni përdorues për herë të parë i produktit, aplikojeni vetëm 1 herë në javë.
  • Në varësi të tolerancës së lëkurës, rrisni frekuencën e përdorimit ditë pas dite deri në përditshmëri. 
  • Gjatë përdorimit mund të ndodhë rrjepje e lehtë, ndjesi pickimi ose skuqje e lëkurës.
  • Nëse këto efekte janë bezdisëse për ju, reduktoni përdorimin e tij deri në përmirësimin e lëkurës. 

Ky produkt nuk mund të përdoret nëse jeni shtatzënë, jeni gjatë laktacionit ose po planifikoni të ngeleni shtatzënë.
Gjithmonë përdorni një krem mbrojtës me faktor të lartë gjatë përdorimit të këtij produkti dhe deri në dy javë pas ndërprerjes së përdorimit të tij.

Shiko edhe