Avene Solaire B-Protect Spf 50+ * 30 ML

Lekë 2,100.00
Title:  
Krem mbrojtës nga dielli me ngjyrë për lëkurat e ndjeshme.

30 ml

Avene Solaire B-Protect SPF 50+ është një kujdes ditor fotoprotektiv dhe forcues për lëkurën e ndjeshme.

B-Protect SPF 50+ bazohet në një formulë origjinale 3-në-1:

  • Mbrojtje anti-UV.
  • Mbrojtje kundër ndotjes.
  • Efekt mbulues.

Pigmentet e mikro-kapsuluar lëshohen pas aplikimit dhe ngjyrosin formulën për t’i dhënë lëkurës një përfundim të përmirësuar. 

  • Lëkura freskohet, ndriçon dhe shkëlqen më tepër.
  • Jo vajor, jo ngjitës dhe ka një depërtim të shpejtë.
  • Zhvilluar për të minimizuar rreziqet e reaksioneve alergjike. 
  • Jo komedogjene.


Të aplikohet para ekspozimit në diell në fytyrë dhe qafë.

Shiko edhe