Frezyderm Nipple Care Cream 40 ML

Lekë 1,740.00
Title:  
Krem për mamelat e gjirit.

40 ml

Frezyderm Nipple Care Cream është një krem i butë për mamelat e gjirit dhe mund të përdoret nga gratë që janë shtatzënë ose që ushqejnë foshnjat me gji.

Përdorimi i nipple cream gjatë shtatzënisë pergatit mamelat për laktacion kështu që dhe ushqyerja me gji është e lehtë dhe pa dhimbje.
Kremi ka veprim zbutës, hidratues dhe riforcon mikroqarkullimin duke e mbajtur lëkurën e mamelave elastike.

Përbërësit:

Ekstrakt kamomili | Kalendula: veprim qetësues dhe reduktim i inflamacionit.

Ekstrakte të Centella | Glycyrriza Oryza: përmirsojnë tolerancën e lëkurës, efekt hidratues dhe absorbues për likuidet e ngelura tek zona e gjoksit.

  • Nuk shkakton alergji.
  • I testuar dermatologjikisht 

Shtatzëni: Aplikojeni kremin në lëkurë të pastër, 2 herë në ditë që nga muaji i katërt i shtatzënisë.
Ushqyerje me gji: Aplikojeni kremin në mamela të thata 
Nuk ka nevojë për shplarje, mund të ushqeni bebin tuaj më pas.

Shiko edhe