Frezyderm Prevenstria 150 ML

Lekë 2,655.00
Title:  
Krem për parandalimin e strijave.

150 ml

Frezyderm Prevenstria mbron trupin nga shfaqja e strijave gjatë shtatzanisë, pubertetit ose kur ndodhin ndryshime të papritura në peshë.

Ekstrakti i avokados hidraton lëkurën, ndërkohë që përbërësit e tjerë reduktojnë humbjen transdermale të ujit, përmirësojnë teksturën e lëkurës, rrisin elasticitetin dhe forcojnë indet e dobësuara të lëkurës.

Kremi parandalon rrënien e lëkurës dhe formimin e strijeve.

Mund të përdoret që në muajin e 3-të të shtatzanisë, si dhe 1-2 muaj pas lindjes.

Përbërësit:

Ekstrakt Uva Lactuca: mbron elastinen, aktivizon frymëmarrjen qelizore, rrit hidratimin

Trimethylglycine: permirson elasticitetin dhe teksturën e lëkurës

CM-Glucan: rrit rezistencën e lëkurës

Ekstrakt avokadoje: veprim zbutës

Masazhoni kremin butësisht në lëkurë të pastër dhe të thatë në zonën e barkut, vitheve, kofshëve dhe gjoksit. 

Përdoreni 2 herë në ditë për rezultate maksimale.

Shiko edhe