Jowae creme nourrissante mains and ongles tub*50ml

Jowae Creme Nourrissante Mains and Ongles 50ml

Lekë 800.00
Title:  
Krem për duart dhe thonjtë me efekt ushqyes.

50 ml

Kremi hidratues është i formuluar posaçërisht për kujdesin e thonjve dhe duarve të thata dhe të dëmtuara. Ushqen, riparon dhe mbron duart duke bërë që lëkura e tyre të jetë me e butë dhe thonjtë të jenë të mbrojtur.
Ashtu si të gjitha produktet Jowaé, hidratuesi ka një tolerancë shumë të mirë kundrejt lëkurës sepse nuk përmban paraben, fenoksietanol, silikon, vaj mineral, ngjyrues sintetik ose përbërës me origjinë shtazore (përveç produkteve të bletëve).
96 % e përbërësve janë me origjinë bimore. Efekti mbrojtës dhe hidratues i kremit realizohet nga përbërësit e tij aktive me origjinë bimore:
- Lumifenole - veti antioksidante, nxit metabolizmin qelizor dhe rregullon sintezen e melatoninës.
- Vaj Kamelia - me veti ushqyese, riparuese, hidratuese dhe rigjeneruese.
- Gjalpi Shea ndihmon në rigjenerimin e qelizave, zbutjen e lëkurës dhe zvogëlimin e shfaqjes së rrudhave.
Mund të aplikohet disa herë gjatë ditës sipas nevojës tek duart dhe thonjtë.

Shiko edhe