Youth Lab Hand Cream 50 ML

Lekë 1,100.00
Title:  
Krem për duart me efekt ushqyes, hidratues, zbutës dhe rigjenerues.

50 ml

Krem duarsh me teksturë të pasur që ofron lehtësim të mënjëhershëm, duke ushqyer dhe hidratuar intensivisht duart deri në 48 orë! 

Përthithet shpejt, nuk lë shenja, ofron butësi dhe mbrojtje, ndërkohë që minimizon shenjat e plakjes dhe iu ofron duarve një pamje rinore. Përbëhet nga një përzierje e lipideve biomimetike (analoge me përbërjen e lipideve të lëkurës) dhe vajra bimorë, të cilët riparojnë barrierën e stratum corneum duke mbushur boshllëqet e lipideve që mungojnë dhe rinovojnë menjëherë dhe dukshëm barrierën e lëkurës.

-Testuar dermatologjikisht.
-Pa paraben, gluten, silikon, dyllë dhe petrokimikate.

Aplikoni kremin në duar duke e masazhuar lehtë derisa të përthithet plotësisht.

Ripërsëriteni aplikimin nëse është e nevojshme.

Mund të përdoret dhe në pjesë të tjera të trupit, që kanë sipërfaqe të ashpra si: brrylat apo thembrat.

Shiko edhe