Neostrata Resurface Problem Dry Skin Cream 100 GR

Lekë 5,090.00
Title:  
Krem ushqyes dhe hidratues per lëkura shumë te thata tek thembrat, brrylat dhe gjunjët.

100 gram

Neostrata Problem Dry Skin Cream është një krem i pasur me 20% Alfa Hidroxi Acide (AHA), të cilat bëjnë të mundur zbutjen, qetësimin dhe hidratimin e lëkurave të thata, të ashpra dhe të trasha.
Eshtë ideal për njerëzit që vuajnë nga:
- Hiperkeratoza.
- Lëkura e thatë, me peta ose e skuqur.
- Thembrat e plasaritura, të çara.
- Keratosis pilaris.

Produkti përmban Dyllë Bletësh dhe Vajra mjaft hidratuese që ndihmojnë në reduktimin e menjëhershëm të ashpërsisë në lëkurë. Formulimi pa aromë përmban gjithashtu Pro-Vitaminë E dhe Acid Maltobionik që ndihmojnë në reduktimin e çarjeve dhe acarrimeve të lidhura me hiperkeratozën.

Përmirësim i dukshëm në më pak se 3 javë nga përdorimi i kremit një herë në ditë.
Aplikojeni kremin në lëkurë, dy herë në ditë. Reduktoni aplikimin në zona të ndjeshme si fytyra, sqetullat, mbrapa gjunjëve.
Rekomandohet të përdorni një krem mbrojtës pas përdorimit të këtij produkti dhe një javë pasi të keni përfunduar kurën pasi kështu minimizohet rreziku i ndjeshmërisë / djegies nga dielli.

Ndaloni përdorimin e produktit, nëse ndodh që të keni irritim të lëkurës.

Shiko edhe