Jowae creme tres riche nourrissante 40 ml

Jowae creme tres riche nourrissante 40 ml

Lekë 1,950.00
Title:  
Krem ushqyes për lëkura të thata dhe sensitive.

JOWAÉ Nourishing Very Rich Cream është një krem fytyre ushqyes për lëkura të thata dhe shumë te thata. Ushqen, hidraton dhe zbut lëkurën duke i kthyer asaj komfortin dhe shkëlqimin.
Ashtu si të gjitha produktet Jowaé, hidratuesi ka një tolerancë shumë të mirë kundrejt lëkurës sepse nuk përmban paraben, fenoksietanol, silikon, vaj mineral, ngjyrues sintetik ose përbërës me origjinë shtazore (përveç produkteve të bletëve).
85 % e përbërësve janë me origjinë bimore. Përbëresit aktive janë:
- Lumifenole - veti antioksidante, nxit metabolizmin qelizor dhe rregullon sintezen e melatonines.
- Vaj kamelia - me veti ushqyese, riparuese, hidratuese dhe rigjeneruese.
- Vaj Makadamia - ndihmon në rigjenerimin e qelizave, zbut dhe hidraton lëkurën e dëmtuar.
- Vaj Ulliri
- Gjalp Shea
- Glicerinë vegjetale
- Vitamine E (antioksidant i fuqishëm)
Aplikohet në mëngjes dhe në darkë.

Shiko edhe