Jowae fluide matifiant equilibrant 40 ML

Lekë 1,700.00
Title:  
Fluid hidratues për lëkura mikse, të yndyrshme dhe sensitive.

40 ml

Jowae Fluide Matifiant Eqiulibrant është krem me teksture fluide i përshtatshëm për fytyra mikse, të yndyrshme dhe sensitive. Ribalancon yndyrën në lëkurë, matifikon dhe hidraton atë.
Imperfeksionet në lëkurë do të reduktohen dhe lëkura do të jetë më e ushqyer.
Ashtu si të gjitha produktet Jowaé, hidratuesi ka një tolerancë shumë të mirë kundrejt lëkurës sepse nuk përmban paraben, fenoksietanol, silikon, vaj mineral, ngjyrues sintetik ose përbërës me origjinë shtazore (përveç produkteve të bletëve).
94% e përbërësve janë me origjinë bimore. Përbëresit aktive janë:
- Lumifenole - veti antioksidante, nxitin metabolizmin qelizor dhe rregullojnë sintezën e melatoninës.
- Ekstraktet e luleve të Lotusit të shenjtë (Nelumbo nucifera) - veti mbrojtëse dhe purifikuese, antioksidantë, zbutës dhe adstrigjent.
- Gjethe menteje të egra (Peumus boldus) - antiseptik, veti pastruese dhe tonike për të ndihmuar në gjallërimin e lëkurës.
- AHA (alfa hidroksi acide) - rritin elasticitetin e lëkurës dhe heqin papastërtitë e tepërta dhe qelizat e vdekura të lëkurës.
- Zink
Aplikojeni në fytyrë të pastër dhe të thatë, në mëngjes dhe në darkë.

Shiko edhe