Jowae Gel SOS Anti-Boutons * 10 ML

Jowae Gel SOS Anti-Boutons * 10 ML

Lekë 960.00 Lekë 1,200.00
Title:  
Xhel, eleminues i njollave të lokalizuara.

10 ml

Jowae Gel SOS Anti-Boutons është një xhel kundër akneve që thahen dhe zbut defektet e dukshme në një periudhë të shkurtër kohe. Zbatohet në mënyrë eksplicite për llojet e lëkurës së kombinuar dhe yndyrshme, si dhe lëkurën e ndjeshme. 

Qëllimi i tij është të thajë, pastrojë dhe lëmojë papërsosmëritë e dukshme në mënyrë që njolla të zhduket në një hapësirë ​​të shkurtër kohe. Është i lehtë për t'u aplikuar dhe i rehatshëm në lëkurë pa e ndjerë të yndyrshëm apo ngjitës. Nisur nga kjo, përthithja e menjëhershme lejon përdorimin e make-up-it menjëherë pas aplikimit. Ky produkt përmban 99% të përbërësve natyralë me një formulë vegane. Të përkushtuar ndaj një qasjeje të qëndrueshme, furnitorët Jowaé zgjedhin proceset e nxjerrjes që ruajnë përbërjen e përbërësve natyralë.

Përbërësit kryesorë:

  • Lumifenolet antioksidante kanë një përmbajtje të lartë të antioksidantëve, polifenoleve, taninave dhe flavonoideve. Këta përbërës ndihmojnë lëkurën të rifitojë ekuilibrin ndaj agresioneve të përditshme si ndotja, UV, stresi, lodhja;
  • Sacred Lotus është i pasur me fenole dhe përdor vetitë e tij mbrojtëse antioksiduese, si dhe virtytet e tij qetësuese dhe adstrigjente. Ajo mbron, pastron dhe lehtëson lëkurën mikse në të yndyrshme, duke rivendosur ekuilibrin dhe shkëlqimin;
  • Pema e Çajit, vaji i gjetheve është antiseptik dhe anti-inflamator, është një përbërës i mirëpërcaktuar kundër akneve;
  • Bakuchiol rregullon sjelljen e qelizave të lëkurës. Njihet gjithashtu si Phyto-Retinol, duke siguruar lëkurë më të fortë dhe të hidratuar.

  • Aplikoni JOWAE Anti-Blemish SOS Gel pasi përdorni një pastrues për fytyrën për të eliminuar butësisht papastërtitë. Më pas aplikoni një sasi të vogël produkti në gishtin tuaj. 
  • Me kusht që të masazhoni zonën e njollave duke përdorur një lëvizje rrethore zbutëse. 
  • Përthithja e menjëhershme lehtëson përdorimin e make-up. 
  • Kjo procedurë kryhet 2 herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje.

Shiko edhe