Jowae masque argile purifiant 50ml

Jowae masque argile purifiant 50ml

Lekë 1,680.00
Title:  
Maskë fytyre për lëkura mikse, të yndyrshme dhe sensitive.

50 ml

Jowae Masque Argile Purifiant është një maskë për fytyra mikse me tendencë në të yndyrshme dhe sensitive. Pastron, purifikon dhe minimizon madhësinë e poreve.
Kjo maskë mundëson ribalancimin e yndyrës në lëkurën e fytyrës duke lënë ndjesinë e një lekurë të pastër.
Ashtu si të gjitha produktet Joëaé, hidratuesi ka një tolerancë shumë të mirë kundrejt lëkurës sepse nuk përmban paraben, fenoksietanol, silikon, vaj mineral, ngjyrues sintetik ose përbërës me origjinë shtazore (përveç produkteve të bletëve).
96 % e përbërësve janë me origjinë bimore. Efekti mbrojtës dhe hidratues i kremit realizohet nga përbërësit e tij aktive me origjinë bimore:
- Lumifenole - veti antioksidante, nxitin metabolizmin qelizor dhe rregullojnë sintezën e melatoninës.
- Ekstraktet e luleve të Lotusit të shenjtë (Nelumbo nucifera) - veti mbrojtëse dhe purifikuese, antioksidantë, zbutës dhe adstrigjent.
- Argjile purifikuese.
- Enzima eksfoliuese nga Papaja.
Aplikoni maskën 2 herë ne javë.
Struktura e saj e lehtë vepron në 3 faza.
Lëreni maskën 5 minuta për të përthithur yndyrën e tepërt.
Masazhojeni për të pastruar poret e bllokuara.
Shpëlajeni me shumë ujë.
Shmangni zonën e syve.

Shiko edhe