Jowae Mousse Micellaire Nettoyante * 150 ML

Jowae Mousse Micellaire Nettoyante * 150 ML

Lekë 1,650.00
Title:  
Shkumë pastruese për lëkurë të ndjeshme.

150 ml

Jowae Mousse Micellaire Nettoyanteështë një pastrues i butë i lëkurës, në formë shkume, që heq make-up dhe pastron papastërtitë. 

I pasur me vetitë antioksidante të Lumifenoleve dhe Ekstraktit Peoni, kjo shkumë delikate eliminon papastërtitë dhe grimcat e ndotjes, duke ndriçuar lëkurën. PH fiziologjik i kësaj formule nuk e than lëkurën, përkundrazi respekton ekuilibrin natyral të lëkurës për ta lënë atë të rehatshme dhe të lëmuar.

Përbërësit kryesorë:

  • Lumifenolet Antioksiduese, një përbërës aktiv i patentuar me burim nga një bimë e quajtur Sempervivum Tectorum, ndihmon lëkurën t'i rezistojë agresioneve të jashtme si dhe ndotjes;
  • Ekstrakti Peoni është një përbërës anti-oksidant dhe anti-inflamator, si dhe një agjent ndriçues;
  • Glicerina Vegjetale hidraton lëkurën dhe e ndihmon atë të ruajë lagështinë në të njëjtën kohë.


Aplikoni pastruesin JOWAÉ Micellar Foaming Cleanser në mëngjes dhe në mbrëmje në lëkurën e lagur. 

Masazhojeni butësisht, më pas shpëlajeni.

Shiko edhe