Neostrata Correct Comprehensive Retinol 0.3 % Night Serum 30 ML

Lekë 9,800.00
Title:  
Serum me përmbajtje Retinoli dhe Acidi Hialuronik, formuluar për të përmirësuar tonalitetin dhe teksturën e lëkurës.

30 ml

Trajtim i fuqishëm rigjenerues!

Rrit hidratimin e lëkurës duke reduktuar rrudhat e imta dhe ekzistuese.

Serumi ndihmon në:

  • Reduktimin e rrudhave
  • Reduktimin e njollave të errëta
  • Përmirësimin e tonalitetit dhe teksturës së lëkurës
  • Rikthimin e elasticitetit
Ky serum i fuqishëm përmban 0.3% Retinol të pastër, Neoglukozaminë dhe Acid Hialuronik për të mbështetur matriksin hidratues të lëkurës për një pamje më të tërhequr.

0.3% Retinol i pastër, i stabilizuar - redukton rrudhat e imta dhe ekzistuese.
4% NeoGlucosamine - ndihmon në reduktimin dhe shfaqjen e pigmentimeve dhe shenjave (njollave) të moshës.
0,1% Acidi Hialuronik i Pastër - ka efekt hidratues
• Pa aromë / jo-yndyror

IDEAL PËR: Lëkurë të thatë, Lëkurë normale, Lëkurë të yndyrshme.

-Aplikoni fillimisht serumin 2 herë në javë, vetëm në mbrëmje. 

-Në varësi sesi do reagojë lëkura, shtoni dozimin gradualisht derisa ta përdorni çdo ditë.

-Vendosni pas produktit krem hidratues.

Shiko edhe