Neostrata Clarify Mandelic Mattifying Serum 30 ML

Lekë 4,400.00
Title:  
Serum për fytyra të yndyrshme dhe të predispozuara ndaj akneve.

30 ML

NeoStrata Mandelic Mattifying Serum është një serum i lehtë anti-rrudhë që redukton yndyrën e tepërt në lëkurë duke e lënë të butë dhe pa ndriçim.
Minimizon madhësinë e poreve dhe kontrollon shkëlqimin në lëkurat e yndyrshme dhe me tendencë akneike.
Glukonolaktoni, një Polihidroksi Acid (PHA) ndihmon për të eksfoliuar butësisht sipërfaqen e lëkurës ndërsa Acidi Mandelik, një Alpha Hidroksi Acid (AHA) kontrollon yndyrën e tepërt të lëkurës dhe ka veti antibakteriale.

Ky produkt nuk është i përshtatshëm për lëkurat e ndjeshme ose të prirura nga rosacea.
  • Pa aromë. 
  • Pa paraben. 
  • Jo-komedogjenik.
Aplikojeni pas pastrimit në fytyrë dhe qafë. Lereni të thahet pasi të aplikoni produkte të tjera.

Kujdes: Ky produkt përmban Alfa Hidroksi Acide (AHA) që mund të rrisin ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit dhe veçanërisht mundësinë e djegies nga dielli.

Shiko edhe