Neostrata Clarify Sheer Hydration Spf 40

Lekë 5,270.00
Title:  
Hidratues për lëkura të yndyrshme, mikse dhe me tendencë akneike.

50 ml

Ky hidratues dite me teksturë të lehtë, zvogëlon shenjat e plakjes, siguron mbrojtje nga rrezet e diellit UVA / UVB dhe është i përsosur për t’u përdorur në klimat e nxehta dhe të lagështa.
Redukton yndyrën dhe është i formuluar për të bërë eksfolim të butë të lëkurës, duke provokuar ciklin e ripërtëritjes qelizore dhe zvogëlimin e njollave të errëta të formuara nga mosha apo nga aknet në fytyrë.
Përmban NeoGlucosamine të patentuar e të testuar klinikisht për përmirësim të volumit dhe teksturës duke zbutur rrudhat nga brenda jashtë
Mbrojtësit nga dielli me spektër të gjerë mbrojnë lëkurën nga dëmtimet e mëtejshme kurse Phytotal me natyrë bimore redukton yndyrën pa irrituar lëkurën.
Pa yndyrë, pa aromë.

Përfitimet:
• Hidratim ditor
• Eksfolimi i butë
• Promovon ripërtëritjen e qelizave
• Ndihmon në zvogëlimin e shfaqjes së njollave të errëta nga mosha ose aknet
• Përmirëson volumin dhe teksturën e lëkurës duke zbutur rrudhat
• Redukton yndyrën
• Spektër të gjërë mbrojtjeje ndaj rrezeve të diellit
Aplikojeni në fytyrë dhe qafë çdo ditë, 15 minuta para ekspozimit në diell.

Shiko edhe