Youth Lab Daily Cleanser Combination- Oily Skin 200 ML

Lekë 1,690.00
Title:  
Xhel larës për lëkura mikse dhe të yndyrshme.

200 ml

Daily Cleanser Combination_Oily Skin është një xhel larës që kur bie në kontakt me ujin kthehet në shkumë dhe pastron thellë poret, pa dëmtuar filmin hidro-lipidik të lëkurës. Heq make-upin, papastërtitë dhe yndyrën e tepërt. Nuk shkakton tharje në lëkurë dhe e lë lëkurën të hidratuar, të butë dhe të lëmuar.

Përbërësit aktivë:

  • Surfaktantët e aminoacideve heqin papastërtitë dhe make-upin, pa dehidratuar lëkurën.
  • Grimcat e bakrit, zinkut, magnezit dhe manganit reduktojnë sekretimin e sebumit (yndyrës).
  • Coco-glukosidet, kanë veprim të fortë hidratues dhe pastrojnë butësisht lëkurën pa e irrituar atë.
  • PCA natriumi, laktat natriumi, ureja dhe fruktoza, parandalojnë humbjen e ujit transdermal dhe stimulojnë rigjenerimin e lëkurës
-I përshtatshëm për përdorim të përditshëm dhe ideal për lëkura mikse / të yndyrshme.

-Testuar dermatologjikisht, pa paraben, gluten dhe sulfat.

Masazho një sasi të vogël mbi fytyrë, qafë dhe dekolte, në mëngjes dhe në darkë.

Shpëlaje fytyrën me ujë të vakët.

Shiko edhe