Youth Lab Daily Sunscreen Cream SPF 50 Non Tinted_All Skin Types 50 ML

Lekë 2,890.00
Title:  
Krem me veti antioksidante dhe mbrojtje të lartë për të gjitha llojet e lëkurave.

50 ml

Daily Sunscreen Cream SPF 50 është një krem diellit pa ngjyrë, me veprim të fortë antioksidues, hidratues dhe mbrojtës, për të gjitha llojet e lëkurave.

Ofron veti të larta antioksiduese, anti-inflamatore dhe mbrojtëse ndaj rrezatimit UVA, UVB & IR infrared. Në të njëjtën kohë, siguron hidratim dhe mbrojtje afatgjatë nga fotoplakja dhe njollat kafe në lëkurë.

Ka një teksturë delikate, me aromë të këndshme, e cila përthithet direkt dhe nuk lë njolla në lëkurë. Ka qëndrueshmëri të lartë dhe është ideale për përdorim të përditshëm në qytet.

E përshtatshme për të gjitha tipologjitë e lëkurave.

-Testuar dermatologjikisht, jo-komedogjenik, pa paraben dhe pa gluten.

Përbërësit aktivë:

  • Vitamina Β3 (Niacinamide): redukton shfaqjen e rrudhave të imta, ekzistuese dhe njollat kafe në lëkurë.
  • Oligopeptidet: rrisin prodhimin e kolagjenit, përmes sintezës së kolagjenit dhe elastinës ndihmojnë në zvogëlimin e rrudhave dhe forcimin e lëkurës.
  • Vitamina E: ka një efekt të fortë antioksidant, hidratues, anti-rrudhë dhe rikthen elasticitetin e lëkurës.
  • Filtrat Mbrojtës me Rreze Të Gjerë: për mbrojtje shumë të lartë nga rrezatimit UVA & UVB.

Aplikojeni mbi gjithë sipërfaqen e fytyrës dhe qafës, 30 minuta përpara se të ekspozoheni në diell. 

Riaplikojeni për mbrojtje më të lartë, pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir.

Shiko edhe