Youth Lab Daily Sunscreen Cream SPF 50 Normal_Dry Skin 50 ML

Lekë 2,550.00
Title:  
Krem dielli me ngjyrë për mbrojtje të lartë tek lëkurat normale / të thata.

50 ml

Kremi Daily Sunscreen Cream SPF 50 Normal _Dry Skin siguron mbrojtje të lartë nga rrezatimi UVA & UVB dhe në të njëjtën kohë, në sajë të përbërjes së saj me ngjyrë, që përshtatet me tonin e lëkurës, jep mbulim uniform duke mbuluar shenjat dhe papërsosmëritë e lëkurës.

-Ka një teksturë delikate, aromë të këndshme, e cila qëndron gjatë për shumë orë. Ideale për përdorim të përditshëm në qytet.

I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme / të thatë dhe të dehidratuar.

-Testuar dermatologjikisht, pa paraben dhe pa gluten.

Përbërësit aktivë:

  • Acidi Hialuronik: hidraton dhe rikthen elasticitetin e lëkurës
  • Fosfolipidet: rigjenerojnë qelizat e lëkurës, rindërtojnë barrierën natyrore të mbrojtjes së lëkurës dhe zvogëlojnë humbjen e ujit transdermal
  • Vitamina E: mbrojtje e fortë antioksidante dhe rivendosje e elasticitetit të lëkurës
  • Filtra Natyralë UVA & UVB: mbrojtje nga dielli

Vendoseni produktin 30 minuta para ekspozimit në diell, direkt në fytyrë dhe qafë, duke mbuluar me kujdes të gjitha zonat e ekspozuara.

Për mbrojtje më të lartë, përsëriteni aplikimin pas notit ose djersitjes së lëkurës.


Shiko edhe