Youth Lab Daily Sunscreen Gel Cream_Oily Skin 50 ML

Lekë 2,890.00
Title:  
Krem dielli për mbrojtje të lartë dhe efekt mat në lëkurat e yndyrshme.

50 ml

Kremi Daily Sunscreen Gel Cream SPF 50 Oily Skin siguron mbrojtje të lartë nga rrezatimi UVA & UVB dhe në të njëjtën kohë, në sajë të përbërjes së saj me ngjyrë, që përshtatet me tonin e lëkurës, jep mbulim uniform duke mbuluar shenjat dhe papërsosmëritë e lëkurës.

Përmirëson nivelet e lagështisë dhe rikthen elasticitetin e lëkurës, në sajë të Vitaminave E dhe PP, të cilat parandalojnë humbjen e ujit transdermal dhe plakjen e parakohshme, kurse Amidoni i Misrit rregullon sekretimin e yndyrës, duke dhënë një efekt mat.

-Përbërje jo-komedogjenike, e hollë, me aromë të këndshme, e cila qëndron gjatë për shumë orë. Ideale për përdorim të përditshëm në qytet.

-Testuar dermatologjikisht, pa parabene dhe pa gluten.

Përbërësit aktivë:

  • Amidoni i misrit: hidraton dhe rikthen elasticitetin e lëkurës.
  • Vitamina E: ofron mbrojtje të fortë antioksidante dhe rikthen elasticitetin e lëkurës.
  • Filtrat Natyralë UVA & UVB: mbrojnë nga rrezet e diellit.

Vendoseni produktin 30 minuta para ekspozimit në diell, direkt në fytyrë dhe qafë, duke mbuluar me kujdes të gjitha zonat e ekspozuara.

Për mbrojtje më të lartë, përsëriteni aplikimin pas notit ose djersitjes së lëkurës.

Shiko edhe