Youth Lab Oxygen Moisture Cream 50 ML

Lekë 3,190.00
Title:  
Krem me veprim antioksidant dhe efekt të lartë hidratues deri 24h për lëkura normale.

50 ml

Oxygen Moisture Cream Normal Skin është një krem hidratues që përthithet lehtësisht në lëkurë dhe siguron një hidratim afatgjatë deri në 24 orë!

Falë vitaminës B5, produkti oksigjenon dhe rinon lëkurën, ndërsa antioksidanti i tij Vitamina E rregullon çdo dëmtim të shkaktuar nga radikalet e lira.

Ideal për lëkura normale.

Përbërësit Aktivë:

  • Riboza, Ekstrakti i Saccharomyces, rrisin frymëmarrjen qelizore dhe e bëjnë lëkurën më të shëndetshme.
  • Acidi Hialuronik, Trehalosa dhe PCA sigurojnë hidratim të qëndrueshëm edhe pas 24 orëve.
  • Vaji i Arganit, i pasur me acide yndyrore omega – 3, rindërton dhe ushqen lëkurën.
  • Provitamina B5, ndihmon në rigjenerimin e qelizave.
  • Vitamina E, ofron mbrojtje të fuqishme antioksiduese dhe rigjeneruese për lëkurën.
Testuar dermatologjikisht. Pa paraben dhe pa gluten. Jo-komedogjenik.

Aplikoni kremin në mëngjes dhe/ose në darkë në fytyrë, qafë dhe dekolte pas pastrimit të lëkurës.

Shmang zonën përreth syve.


Shiko edhe