Alta Natura Phyto Crema Arnica * 75 ML

Alta Natura Phyto Crema Arnica * 75 ML

Lekë 1,510.00
Title:  
Krem me ekstrakte bimore të bimës Arnika, me veti qetësuese.

75 ml

Alta Natura Phyto Crema Arnica është një formulë me 5 ekstrakte bimore të Arnikës ku listojmë: 

 • Ekstrakt i thatë i Arnikës;
 • Tinktura e Arnikës;
 • Ekstrakti i lëngshëm i Arnikës;
 • Ekstrakti Glicerik i Arnikës;
 • Ekstrakti Lipofilik i Arnikës.

Ky kombinim, i përftimit të ekstrakteve të bimës së Arnikës, bën të mundur stimulimin e aftësive rigjeneruese natyrale të lëkurës. 

Krahas ekstrakteve të Arnikës, përmendim gjithashtu:

 1. Vaji i Rozmarinës ndihmon në qetësimin e dhimbjes dhe redukton inflamacionin.
 2. Vaji i Eukaliptus ka veti antibakteriale.
 3. Vaji i Livandos stimulon qetësimin e dhimbjes.
 4. Gjalpi Shea ndihmon në hidratimin e lëkurës.

Ky produkt përbën një ndihmë të madhe në rastet e dhimbjeve të shkaktuara nga trauma ose konfuzioni; duke krijuar lehtësim dhe mirëqenie ajo mbështet proceset e rimëkëmbjes së shpejtë të lëkurës.

Rekomandohet aplikimi 2-3 herë në ditë, në zonën e prekur, duke e masazhuar kremin me lehtësi deri në përthithje të plotë nga lëkura.

Kujdes!

 • Mos e aplikoni produktin në të prera, plagë të hapur, sy ose në mukozën e gojës.
 • Mbajeni larg burimeve të nxehtësisë.
 • Mbajeni larg fëmijëve.
 • I testuar dermatologjikisht. I testuar mikrobiologjikisht.

Shiko edhe