Avene XeraCalm A.D Lipid Replenishing Balm * 400 ML

Avene XeraCalm A.D Lipid Replenishing Balm * 400 ML

Lekë 4,000.00
Title:  
Balsami ushqen dhe qetëson lëkurën e thatë të prirur ndaj dermatitit atopik dhe ekzemës.

400 ml

Balsami që rigjeneron barrierën e irrituar të lëkurës ushqen dhe qetëson lëkurën e thatë, të prirur ndaj dermatitit atopik dhe ekzemës. Ndihmon në ribalancimin e mikrobiomës duke mbështetur sistemin mbrojtës të lëkurës për një lëkurë të shëndetshme. I sigurt për të gjithë familjen.
Përbërësit aktivë:

  • I-MODULIA: Kompleksi postbiotik nga Uji Termal i Burimeve Avène qetëson kruajtjen duke mbështetur sistemin mbrojtës të lëkurës.
  • CER-OMEGA: Rrjedh nga aguliçe e mbrëmjes dhe e pasur me omega-6 për të ushqyer, hidratuar dhe ndihmuar në rivendosjen e barrierës së lëkurës.
  • UJI TERMAL I BURIMIT AVENE: I treguar klinikisht nga 150 studime për të qetësuar, zbutur dhe qetësuar lëkurën.
  • KOSMETIKA STERILE: Lejon që formula të jetë pa konservues, parabenë dhe aromë me paketimin e saj të patentuar pa ajër.

Pas pastrimit të lëkurës aplikojeni 1-2 herë në ditë në zona shumë të thata të fytyrës dhe/ose trupit.

Mëngjes dhe Mbrëmje.

Shiko edhe