Deep Heat Original Pain Relief * 100 G

Deep Heat Original Pain Relief * 100 G

Lekë 451.00
Title:  
Një krem për lehtësimin e dhimbjeve të muskujve dhe shpinës, tendosjeve, dhimbjeve reumatike.

100 g

Deep Heat Original Pain Relief është një krem qetësues për lehtësimin e dhimbjeve të muskujve dhe shpinës, tendosjeve, dhimbjeve reumatike dhe artritike.

  • VEPRIM I SHPEJTË - lehtësoni dhimbjen shpejt në mënyrë që të ktheheni në lojë!
  • TARGETON - aplikojeni direkt në zonën e dhimbshme.
  • EFEKTIVE - vepron duke rritur rrjedhjen e gjakut në zonën e prekur.
  • I LEHTË PËR APLIKIM - jo i yndyrshëm, përthithet mirë nga lëkura dhe nuk njollos rrobat.
Përbërësit aktivë:
  1. Metil Salicilat 127.4 mg/g- Ofron lehtësim efektiv të dhimbjes aktuale. Ai ndihmon enzimat natyrale të trupit tuaj për të ulur prodhimin e prostaglandinave që shkaktojnë dhimbje. Prostaglandinat janë një grup lipidesh që prodhohen nga trupi në vendet e inflamacionit dhe dhimbjes.
  2. Mentol 58.8 mg/g-  Një analgjezik aktual që ofron lehtësim të përkohshëm dhimbjeje.

Përdorimi:

  • Aplikoni një shtresë të hollë dhe masazhojeni butësisht në zonën e prekur derisa të përthithet plotësisht në lëkurë. 
  • Lani duart menjëherë pas përdorimit. 
  • Përsëriteni 2-3 herë në ditë sipas nevojës.
  • Ruajeni nën 30° C.

Shiko edhe