Dermedic Capilarte Sebu-Balance Shampoo * 300 ML

Dermedic Capilarte Sebu-Balance Shampoo * 300 ML

Lekë 2,340.00
Title:  
Shampo normalizuese e mikrobiomës së skalpit, për flokë të yndyrshëm.

300 ml

Dermedic Capilarte Sebu-Balance Shampoo është një shampo, e cila ndihmon në rivendosjen e ekuilibrit të mikrobiomës së skalpit të kokës. E përshtatshme për flokët e yndyrshëm.

Përbërësit aktivë: 

 • Niacinamide;
 • Procapil;
 • Kompleksi Pilotantum™ (aplikim për patentë).
Vetitë:

 1. Normalizon prodhimin e sebumit dhe rikthen biobalancën e lëkurës së kokës.
 2. Redukton shkallën e yndyrosjes së flokëve.
 3. Forcon folikulat e flokëve, stimulon rritjen e flokëve dhe parandalon humbjen e tepërt të flokëve.
 4. Zbut gjendjet inflamatore të kokës, kruajtjen dhe acarimin.
 5. Rekomandohet për dermatitin seborrheik të kokës dhe ekzemën seborrheike të kokës.
 6. Hipoalergjik.

 • Vetëm për përdorim të jashtëm. 
 • Hidhni një sasi të vogël shampo në dorën tuaj dhe aplikojeni në flokë të lagur. 
 • Masazhoni butësisht kokën dhe flokët për 2 minuta. 
 • Shpëlajeni tërësisht.

Shiko edhe