Dermedic Capilarte Shampoo Treatment Hair Growth Stimulation * 300 ML

Dermedic Capilarte Shampoo Treatment Hair Growth Stimulation * 300 ML

Lekë 2,340.00
Title:  
Shampo trajtuese kundër rënies së flokëve.

300 ml

Dermedic Capilarte Shampoo Treatment Hair Growth Stimulation është një shampo trajtuese për parandalimin e rënies dhe stimulimin e rritjes së flokëve.

Përbërësit aktivë:

 • Kompleksi PilotantumTM;
 • ProcapilTM;
 • Ekstrakt i qelizave burimore të Pemës së Mollës;
 • Ekstrakt i Borzilokut mbretëror;
 • Kafeinë;
 • Zincidone;
 • D-panthenol;
 • Vitamina E dhe C;
 • Glicerinë.
Vetitë:

 1. Stimulon mikroqarkullimin në skalpin dhe ushqen intensivisht qelizat e folikulave të flokëve;
 2. Stimulon dhe përforcon qelizat e gjendrës së flokëve;
 3. Zgjat fazën anagjene të rritjes së flokëve;
 4. Redukton rënien e flokëve;
 5. Stimulon rritjen e boshteve të reja, të forta të flokëve. Rrit volumin dhe trashësinë e flokëve.

 • Aplikoni një sasi të vogël shampo në duart tuaja dhe më pas me një skalp të lagur.
 • Masazhojeni butësisht dhe tërësisht për të hequr çdo papastërti dhe për të zhbllokuar hyrjen në gjëndrat e flokëve. 
 • Lëreni në lëkurë dhe flokë për rreth 2 minuta. 
 • Shpëlajeni shumë mirë.

Shiko edhe