Dermedic Linum Emolient Plus Eczema Regenerating Hand Cream * 100 G

Dermedic Linum Emolient Plus Eczema Regenerating Hand Cream * 100 G

Lekë 1,200.00
Title:  
Krem me veti hidratante për duar të acaruara.

100 g

Dermedic Linum Emolient Plus Eczema Regenerating Hand Cream promovon shërimin e epidermës së dëmtuar dhe hidraton lëkurën e ndjeshme për një kohë të gjatë.

Përbërësit aktivë: Vaj liri që përmban acide yndyrore të pangopura Omega-3, Omega-6 dhe Omega-9, Alantoinë, Lanolin, Glicerinë, Vitaminë E, kombinohen për të kryer një sërë funksionesh:

  • Rivendos barrierën lipidike dhe pengon dehidratimin transepidermal.
  • Promovon rigjenerimin epidermik.
  • Stimulon proceset enzimatike në lëkurë, nxit formimin e qelizave të reja.
  • Përthithet shpejt dhe nuk lë një film yndyror në lëkurë.
Hipoalergjik.

Aplikojeni kremin në duar, pas çdo larje.

Shiko edhe