Ducray Sensinol Physio-Protective Treatment Shampoo 200 ML

Ducray Sensinol Physio-Protective Treatment Shampoo 200 ML

Lekë 1,900.00
Title:  
Shampo e butë dhe qetësuese për skalpin e ndjeshëm dhe të irrituar.

200 ml

Shampo e butë dhe qetësuese që jo vetëm pastron, por edhe qetëson edhe skalpin më të ndjeshëm.

  • Me 83% përbërës me origjinë natyrale, formula e tij hipoallergjike është perfekte për të luftuar një sërë shenjash të një skalpi të dobësuar, si kruajtje, ndjesi shpimi gjilpërash, djegie, shtrëngim dhe dhimbje.
  • Polidocanol, përbërësi kryesor, është një anestetik lokal dhe antipruritik që lehtëson shpejt dhe në mënyrë efektive kruajtjen.
  • Për shkak se kjo shampo përmban edhe përbërës me veti hidratuese dhe zbutëse, siguron hidratim dhe butësi dhe i lë flokët më të lehtë për t'u krehur.
  • Perfekt për të pastruar butësisht flokët duke qetësuar dhe zbutur skalpin. I përshtatshëm për të gjitha llojet e flokëve mund të përdoret gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.


Të shampon për trajtim fizik me një masazh të butë në flokë të lagur. Shpëlajeni dhe më pas aplikojeni përsëri shampon duke e lënë të veprojë për 2 deri në 3 minuta.

 Në fund, shpëlajeni tërësisht. Duhet ta aplikoni të paktën 3 herë në javë.


Shiko edhe