Esi Aloe Vera Gel * 100 ML

Esi Aloe Vera Gel * 100 ML

Lekë 850.00
Title:  
Xhel me bazë Aloe Vera, me veti qetësuese të lëkurës.

100 ml

Esi Aloe Vera Gel vjen nga lëngu i pastër i Aloe Vera Barbandesis, i rritur pa pesticide.

  • Hidraton, zbut dhe ndihmon në rigjenerimin e lëkurës së thatë dhe të dëmtuar, ndërsa falë Polisaharideve që përmban, lehtëson qëndrueshmërinë e shtresës hidrolipide të lëkurës, duke ruajtur elasticitetin e saj.

  • Karakteristikat qetësuese të Aloe Vera e bëjnë produktin të dobishëm në rastet e acarimeve të lëkurës, djegieve nga dielli dhe djegieve të tjera të lehta. 
  • Gjithashtu përmban Vitaminë E e cila ka një efekt të fortë antioksidues dhe mbron shtresën lipidike të lëkurës nga oksidimi duke luftuar thatësinë.

I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës. Teksturë jo vajore, e cila përthithet shpejt.

I testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.

Rekomandohet përdorimi disa herë në ditë në zonën e irrituar, duke e masazhuar butësisht deri në përthithje të plotë të produktit. 

Shiko edhe